Biznespoczta | Administracja konta     
slogan.jpgslogan2.jpgslogan3.jpg
O Firmie Dla prasy Partnerzy Biznespoczta Cennik Promocje Sponsoring Pomoc Kontakt Regulamin
Tu jesteś: Home / Nowe zabezpieczenie...


O Firmie
Dla prasy
Partnerzy
Biznespoczta
Cennik
Promocje
Sponsoring
Pomoc
Kontakt
Regulamin

E-Newsy
Chcesz takie newsy
za friko ? Kliknij!!

POLECAMY
Gospodarka
Grupy dyskusyjne
Praca
Przetargi
Zdrowie Lekarze
Podatki
Nieruchomości
Xorte

Nowe zabezpieczenie antywirusowe 2001-12-01

W panelu administracyjnym pojawiła się nowa opcja. Umożliwia ona zabezpieczenie się przed nieświadomym uruchomieniem plików wykonywalnych, które mogą być zarażone wirusami.

Pliki wykonywalne są szczególnie niebezpieczne, bo wiele programów (np. Microsoft Outlook) uruchamia je automatycznie. Dlatego często dołączane są jako załączniki do poczty elektronicznej. Uruchamiając się samodzielnie uszkadzają system. W ten sposób działa wiele wirusów, m.in. słynny "I love You", który nie tak dawno siał spustoszenie w systemach komputerów na całym świecie.

Nowy program zainstalowany na serwerze eISP.pl zmienia takie pliki przez zastąpienie w ich nazwie kropki na podkreślenie, np "nazwapliku.exe" na "nazwapliku_exe". Dzięki temu nie uruchamiają się one automatycznie. Użytkownik jest o tym poinformowany poprzez komunikat, który jest generowany i dołączany automatycznie do treści e-maila. Żeby uruchomić taki program, trzeba go najpierw zapisać na dysku, a następnie dokonać zmiany nazwy na pierwotną. Dzięki temu niemożliwe jest przypadkowe uruchomienie programów nieznanego pochodzenia.

Opcja dostępna jest w panelu administracyjnym; wybieramy alias, na którym chcemy założyć takie restrykcje, a następnie zaznaczamy pole "Ochrona antywirusowa" w menu "Zabezpieczenia".

Oto lista rozszerzeń plików, których nazwy ulegają zmianie:
ADE, MDB, ADP,MDE, MDE, BAS, MSC, BAT, MSI, CHM, MSP, CMD, MST, COM, PCD, CPL, PIF, CRT, REG, EXE, SCR, HLP, SCT, HTA, SHS, INF, URL, INS, VB, ISP, VBE, JS, VBS, JSE, WSC, LNK, WSF, WSH.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
eISP.pl News
- Biznespoczta eISP.pl
eISP.pl uruchomiło nową usługę - Biznespoczta. To rozbudowany panel służący do zarządzania kontaktami w grupie roboczej oraz do obsługi skrzynek pocztowych użytkowników systemu przy pomocy przeglądarki internetowej.
- Nowe zabezpieczenie antywirusowe
W panelu administracyjnym pojawiła się nowa opcja. Umożliwia ona zabezpieczenie się przed nieświadomym uruchomieniem plików wykonywalnych, które mogą być zarażone wirusami.
Biznespoczta | Administracja konta     
Copyright Š 2003 eISP.pl. All rights reserved.